KNX

Usporedba ETS6 VS ETS5

Uvod

Novi ETS6 je ovdje! Nadovezujući se na cijenjeni ETS5, ETS6 nudi niz novih i poboljšanih funkcija, uključujući omogućavanje korištenja proširenja sustava KNX u bilo kojem KNX projektu i poboljšano korisničko sučelje “slično pregledniku”. Rezultat? ETS6 je spreman za vaše buduće zahtjeve KNX projekta, koliko god oni bili veliki ili složeni. Istražimo glavne razlike između ETS5 i ETS6.

1.1 Sustav – Podrška za nove KNX segmentne spojnice

U ETS5, topologija je bila ograničena na definiciju potpunih linija i područja. Kao rezultat toga, bilo je moguće dodati pojačala unutar TP linije kako bi se omogućilo korištenje više od 64 uređaja na istoj liniji. Ovo ograničenje je uklonjeno uvođenjem proširenja sustava KNX TP256.

A sada…

ETS6 je puno fleksibilniji za topologiju od ETS5. Uključuje nove spojnice za segmente, koje su proširenja medijskih spojnica za spajanje segmenata linija zajedno, bez obzira na njihovu vrstu medija. Ovi uređaji omogućuju integratorima sustava implementaciju skaliranja topologije i lakše proširenje postojećih projekata novim uređajima koji podržavaju sigurnosne ili RF uređaje.

Podrška za nove KNX segmentne spojnice

1.2 Sustav – Podrška za novi KNX sigurnosni zastupnik

ETS5 je otvorio vrata za sigurne uređaje u KNX projektima. Međutim, razmjena podataka između sigurnih i nesigurnih (običnih) grupnih objekata na tim uređajima još nije bila moguća.

A sada…

ETS6 podržava ‘Secure Proxy’, proširenje spojnice koje omogućuje običnim uređajima da komuniciraju s uređajima koji rade sigurno. Ovo je savršeno rješenje za naknadnu ugradnju postojećih instalacija sa sigurnim uređajima bez uklanjanja postojećih običnih KNX uređaja. Zahvaljujući ETS6, KNX IP Secure i KNX Data secure mogu se kombinirati i slobodno integrirati i fleksibilno konfigurirati s jednostavnim uređajima.

korisničko iskustvo ets6

1.3 Sustav – Podrška za nove KNX RF Multi uređaje

‘KNX Radio Frequency’ medij je u potpunosti integriran u radni tijek izrade projekta u ETS5. Dok KNX ‘RF Ready (Systems)’ uređaji mogu biti uključeni u ETS projekt s ETS5, softver ne podržava nove KNX RF Multi uređaje.

A sada…

ETS6 podržava novu generaciju KNX RF uređaja, uključujući pouzdan i robustan KNX RF Multi, najnoviji bežični protokol za KNX aplikacije upravljanja zgradama. RF Multi uređaji također dolaze s dodatnim prednostima, kao što su obvezna sigurnosna podrška, jednostavna konfiguracija, jer sve postavke frekvencije automatski postavlja ETS i sve mogućnosti izvođenja unosa proizvoda kreiranih pomoću ‘Manufacturer Tool’.

1.3 Sustav – Podrška za nove KNX RF Multi uređaje

1.4 Sustav – ETS6 u potpunosti podržava KNX Iot sustav

ETS5 je napravio prve korake u KNX Iot strategiji. Iako je ovo uključivalo nove koncepte kao što su KNX Web Services, razina apstrakcije ili oznake projekta i metapodataka, informacije koje bi mogle biti uključene u projekt bile su oskudne.

A sada…

ETS6 pozdravlja eru IoT-a proširujući semantičke informacije povezane s projektom standardiziranim informacijama koje pruža posebna KNX IoT radna skupina. U tu svrhu, ETS6 dodaje u pozadinu semantičke informacije vezane za lokacije, funkcije, funkcijske točke, kanale, grupne objekte i još mnogo toga kako bi omogućio da KNX instalacije budu još otvorenije za ostatak ‘ne-KNX svijeta’.

Sustav – ETS6 u potpunosti podržava KNX Iot sustav

2.1 Korisničko sučelje i korisničko iskustvo – prilagodljiva nadzorna ploča

Nadzorna ploča ETS5 nije uključivala nikakve grafičke opcije za obogaćivanje informacija o projektu. Osim toga, jedini način za istovremeno otvaranje radnih prostora za uređivanje projekta bilo je korištenje plutajućih ploča.

Nadzorna ploča ETS5

A sada…

ETS6 grupira i sortira projekte u prilagodljivoj i potpuno redizajniranoj nadzornoj ploči. Brzo je i jednostavno pronaći projekte i pristupiti im zahvaljujući dostupnim metapodacima, kao što su naslovna slika projekta, vrsta projekta, oznake i ikone.

Nadzorna ploča ETS6

2.2 Korisničko sučelje i korisničko iskustvo – podrška za više instanci fleksibilno rukovanje karticama

Rad s radnim prostorima u ETS5 i ETS6 je jednostavan. Međutim, ETS5 je dopuštao samo jednu instancu, što je otežavalo istovremeni rad na dva ili više ETS projekata.

rad s projektima ETS5

A sada…

Jedno od glavnih poboljšanja ETS6 je poboljšanje rukovanja prozorima i pločama. Danas se internetski preglednici sve više koriste za obavljanje svakodnevnih zadataka. Stoga ETS6 uvodi korisničko iskustvo ‘slično pregledniku’ s fleksibilnim upravljanjem karticama i prozorima.

ETS6 može raditi istovremeno u više instanci prozora, što olakšava provjeru i usporedbu podataka unutar projekta ili između više projekata. Nadalje, lako je povećati, povući i ispustiti kartice za ugradnju ili stvaranje novih instanci u ETS6. Da biste stvorili novu karticu unutar iste ETS6 instance, jednostavno je povećajte. Ova nova kartica se zatim može povući van za stvaranje nove instance ili povući i ispustiti u drugu ETS6 instancu kako bi postala ugrađena u tu instancu.

rad s projektima ETS6

2.3 Korisničko sučelje i korisničko iskustvo – navigacija

U ETS5 navigacija naprijed-natrag u dizajnu projekta nije bila moguća. Osim toga, bilo je složeno upravljati svim vidljivim informacijama za upravljanje stablom stavki i panelom za odabir svakog prozora u velikim projektima.

ETS5 navigacija

A sada…

U ETS6, projektno radno mjesto je redizajnirano, što olakšava navigaciju između datoteka više nego ikad prije zahvaljujući navigaciji po putu i opcijama naprijed/nazad (putem prečaca na tipkovnici ili klikom mišem). Zapravo, traženje KNX projekta u ETS6 je kao korištenje internetskog preglednika.

navigacija ets6

2.4 Korisničko sučelje i korisničko iskustvo – optimizirani dijalog "Poveži s".

U ETS5, u dijalogu ‘Link with’ bile su dvije moguće kartice: ‘Create new Group Address’ i ‘Use existing Group Address’. Korisnik je trebao znati ili zapamtiti trenutnu strukturu grupne adrese kako bi mogao brzo raditi.

Link-with-ets5

A sada…

ETS6 implementira optimizirani dijalog ‘Poveži s’ za mnogo brže povezivanje grupnih adresa, kao i podršku za skupno povezivanje grupnih objekata s grupnim adresama!

Link with ets6

2.5 Korisničko sučelje i korisničko iskustvo – Jednostavna integracija za uređaje KNX RF sustava

ETS5 nije dopuštao KNX TP i KNX RF (System) uređaje u istoj topološkoj liniji, što znači da je čak i za jednostavnu instalaciju s nekim TP uređajima bilo potrebno stvoriti jednu glavnu (TP) liniju i definirati drugu liniju za KNX RF uređaje.

korisničko iskustvo ets5

A sada…

Integracija između KNX TP i RF uređaja puno je jednostavnija u ETS6. Koristeći KNX TP/RF segmentni spojnik, svi uređaji mogu pripadati istoj liniji topologije.

korisničko iskustvo ets6-1
korisničko iskustvo ets6

3.1 Licenciranja i ažuriranja – ETS6 podržava licenciranje u oblaku

U ETS5, jedini način da imate aktivnu licencu bio je korištenje ključa. Ako je korisnik zaboravio KNX ključ, nije bilo moguće urediti projekt s više od 5 uređaja.

A sada…

Novi model licenciranja ETS6 podržava licenciranje u oblaku i dongle. To vam omogućuje da radite izvan mreže ako internetska veza nije dostupna. ETS6 se povezuje s korisničkim MyKNX računom radi informacija o licenci.

ets u oblaku

3.1 Licenciranja i ažuriranja – ETS6 podržava licenciranje u oblaku

U ETS5 nisu objavljene informacije o novim izdanjima ETS5, tako da korisnici ETS-a nisu bili svjesni važnosti ovih poboljšanja.

Licenciranje i ažuriranja ets5

A sada…

ETS6 sustav obavijesti pomaže u izbjegavanju bilo kakvog (kritičnog) ažuriranja. Održavanje ETS6 ažuriranim osigurava stalna poboljšanja kao i stabilnost vašeg ETS softvera. Bilješke o izdanju također su dostupne prije svakog ažuriranja.

Licenciranje i ažuriranja